Vdes një 31-vjeçare në Obiliq nga plagosja me armë zjarri

Një 31-vjeçare ka ndërruar jetë si pasojë e plagëve të marra nga arma e zjarrit.

Viktima është dërguar në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Obiliq, e më pas është transportuar në Qendrën Kryesore Universitare të Kosovës, ku aty edhe është kontaktuar vdekja e saj.

Zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, ka bërë të ditur se mbështetur në hetimet preliminare, ka elemente që sugjerojnë për vetëvrasje.

“Dje rreth orës 14:30, kemi pranuar informatën për një person të plagosur nga arma e zjarrit nga QKMF në Obiliq. Personi i lënduar ( femër 31 vjeç) më pas është transportuar në QKUK, ku dhe është konstatuar vdekja e saj”, ka thënë Ahmeti.
Ahmeti ka njoftuar se Policia në koordinim me prokurorin e shtetit kanë nisur hetim mbi vdekjen.Mbështetur në hetimet preliminare, përkundër që ka elemente që sugjerojnë për vetëvrasje, policia në koordinim me prokurorin e shtetit ka nisur një hetim mbi vdekjen, si dhe po vazhdon me ndërmarrjen e të gjitha veprimeve hetimore dhe të ekzaminimit, që do të ndihmonin hetimin e ngjarjes, si dhe sqarimin e plotë të rastit”, ka shtuar ajo.