,

Specialja ia kthen Krasniqit kollaren me shqiponjë

Zyra e Prokurorit të Specializuar ka njoftuar se Jakup Krasniqit i është kthyer kollarja me shqiponjë, e cila iu ndalua një ditë më parë në sallë të gjykimit.

ZPK-ja ka thĂ«nĂ« se ndalesa atij i Ă«shtĂ« bĂ«rĂ« pĂ«r “pĂ«r sqarime”, ndĂ«rsa thekson se Ă«shtĂ« konstatuar se e njĂ«jta nuk pĂ«rbĂ«n shkelje tĂ« rregullave tĂ« paraburgimit.

“Para seancĂ«s sĂ« djeshme, Sigurimi i ZPS-s i kĂ«rkoi z. Krasniqi qĂ« ta hiqte kravatĂ«n duke kĂ«rkuar sqarime nga kryeshefi i paraburgimit nĂ«se rregullat e paraburgimit qĂ« ndalojnĂ« veshje tĂ« caktuara do tĂ« zbatoheshin nĂ« kĂ«tĂ« rast. Kollarja i Ă«shtĂ« kthyer z. Krasniqi dhe shefi i paraburgimit ka konfirmuar se bartja e saj Ă«shtĂ« e lejuar”, ka thĂ«nĂ« ZPS-ja pĂ«r Klan Kosova.

Jakup Krasniqi nuk është lejuar dje të futet në sallën e gjykimit të Dhomave të Specializuara në Gjykatën Speciale në Hagë i veshur siç kishte planifikuar.

Sigurimi e ka detyruar atë ta heqë kollaren, siç ka bërë të ditur në krye të seancës Venkateswari Alagendra, avokatja e Krasniqit.

“Z. Krasniqi ka pasur njĂ« kollare sot nĂ« mĂ«ngjes dhe ia kanĂ« hequr, a mund tĂ« dimĂ« pse ia kanĂ« hequr??”, ka pyetur Alagendra teksa kryegjyqtari Charles Smith iu pĂ«rgjigj se “nuk e ka haberin” dhe se do tĂ« interesohet pĂ«r kĂ«tĂ« çështje.

Related Posts