Rrëmbehet një person në Mitrovicë, familjes ia kërkuan 20 mijë euro

Gjatë ditës së djeshme policia ka arrestuar tre persona pasi të njejtit kanë rrëmbyer një tjetër. Në këmbin të lirimit, vëllait të viktimës ia kanë kërkuar 20 mijë euro.

Dy prej të arrestuarve janë dërguar në mbajtje, ndërsa viktima është liruar.

Njoftimi i plotë i policisë:

“Janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj K/Shqiptar të cilët e kishin rrëmbyer viktimën mashkull K/Shqiptar, por për ta liruar atë përmes telefoni vëllait të viktimës ja kishin kërkuar 20.000 (njëzetë mijë) euro. Nga njësitë policore është takuar dhe liruar viktima, kurse pas intervistimit dy prej të dyshuarve me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje dhe i treti është liruar në procedurë të rregullt.”

Related Posts