,

Mitrovica shënon fitoren e parë në Champions

Futbollistet e Mitrovicës kanë shkruar histori, duke e arritur fitoren e parë në Ligën e Kampionëve.

Vashat e skuadrës kampione të Kosovës, e kanë mposhtur Olimpia Clujin me rezultat 2:1, në ndeshjen e parë të parakualifikimeve për Ligën e Kampionëve, e cila u zhvillua në Mal të Zi, aty ku do të luhen të gjitha përballjet e fazës së grupeve, transmeton KTV.

Golat e fitores për Mitrovicën e trajnerit Seidi Onbashi, i realizuan Liridona Syla në minutën e ‘24 dhe Ambra Gjergji në të 30-ën, kurse për Clujin, shënoi Ficzay në minutën e pestë shtesë.

Ndeshjen e dytë, mitrovicaset do ta luajnë me 10 gusht kundër NSA Sofias nga Bullgaria, kurse të fundit, me Breznicën e Malit të Zi më 13 gusht.

Mitrovica bën pjesë në grupin e dytë kualifikues dhe kalimin tutje e siguron ekipi që përfundon në pozitën e parë.

Kjo është hera e dytë që klubi i femrave nga Mitrovica po merr pjesë në kualifikimet e Ligës së Kampionëve.

Më herët, Kosovën, në këtë garë, e ka përfaqësuar edhe Hajvalia.

Related Posts