Mbrojtësi shqiptar bën rolin e sulmuesit në zonë, shënon gol në Kupën e Italisë

Torino është duke u përballur me Feralpisalon në Kupën e Italisë. Ndeshja aktualisht është në baraspeshë 1-1 dhe fituesi do të përcaktohet në pjesën e dytë. Klubi nga Serie C gjen i pari rrugën e rrjetës, por kundërpërgjigja nuj do të vononte shumë.

Mërgim Vojvoda ktheu sërish baraspeshën, duke e çuar topin në rrjetë në minutën e 27.  Mbrojtësi shqiptar lëviz bukur në zonë sitë ishte sulmues dhe shënon golin që kthen në lojë Torinon./Sport Ekspres/

Related Posts