Del e gjallë nga rrënojat vajza e vogël në Siri, motra u sakrifikua për ta shpëtuar nga tërmeti i fuqishëm

Një vajzë e vogël është nxjerrë e gjallë nga rrënojat e tërmetit të fuqishëm që goditi Turqinë dhe Sirinë mëngjesin e 6 shkurtit. Të qarat e saj drejtuan specialistët e kërkim-shpëtimit, të cilët arritën ta nxirrnin nga rrënojat në fshatin Afrin në veri të Aleppos.

Vajza e vogël ndodhej në prehrin e motrës së saj, e cila sakrifikoi veten për ta shpëtuar.

https://twitter.com/SyriaCivilDef/status/1624404026178560001?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1624404026178560001%7Ctwgr%5E41fcc39a5d8f6000ed4018a7d5f3c94c1739d7a8%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fshqiptarja.com%2Flajm%2Fvideo-del-e-gjalle-nga-rrenojat-vajza-e-vogel-ne-aleppo-motra-u-sakrifikua-per-ta-shpetuar-nga-termeti-i-fuqishem

Related Posts