Ahmeti: Nga viti tjetër gropat rregullohen nga kompania publike, jo nga ato private

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti thotë se gropat e mëdha nëpër kryeqytet shfaqen kryesisht pas dimrit për shkak të kripës që përdoret për të larguar akullin.

Prishtina thotĂ« ai, i ka 2 mijĂ« e 200 rrugĂ« dhe thotĂ« se duhen tre apo katĂ«r muaj pas dimrit pĂ«r t’i sanuar tĂ« gjitha gropat, e qĂ« ka rrugĂ« qĂ« sanohen komplet, shkruan oxygenoress.info, transmeton klankosova.tv.

“Prej vitit tjetĂ«r do tĂ« fillojmĂ« qĂ« mos me marr kompani private ngase po kemi probleme, aplikojnĂ« me çmime shumĂ« tĂ« lira, do e bĂ«jmĂ« mĂ« kompaninĂ« tonĂ« publike qĂ« tĂ« kemi mĂ« tĂ« shpejt nĂ« reagim pĂ«r tĂ« mbyllur gropa, sepse pastaj nuk ka nevojĂ« me i thirr disa persona”, thotĂ« ai.

Related Posts