Zyrtare: Barcelona e huazon Coutinhon te Bayern Munich

Bayern Munich dhe Barcelona kanë arritur marrëveshje në parim për transferimin e Philippe Coutinhos në ‘Allianz Arena’.

Ylli brazilian sezonin e ri do të jetë pjesë e Bayern Munich.

Bavarezët përmes një njoftimi, kanë konfirmuar marrëveshjen e arritur.

“FC Bayern dhe FC Barcelona kanë arritur marrëveshje në parim për huazimin e Philippe Coutinho me mundësi blerje”, thuhet në njoftimin e skuadrës gjermane.

https://www.facebook.com/fcbayern.en/photos/a.845519478852461/3004028273001560/?type=3&theater