,

Vdes ish-ushtari i UÇK-së, Fadil Mulliqi

Ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fadil Mulliqi, ka vdekur këtë të shtunë.

Lajmi u bë i ditur në rrjetet sociale nga familjarët dhe të afërmit.

Nga familjarët nuk është bërë ende e ditur për kohën e varrimit të tij.

Mulliqi kishte shërbyer në Zonën Operative të Llapit.

Related Posts