,

Vdes internisti nga Vitia, ishte i prekur me koronavirus

Internisti dhe Nefrologu nga komuna e Vitisë, Feti Hetemi, i infektuar me COVID-19, ka ndërruar jetë në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Doktor Hetemi nuk arriti t’ia dalĂ« nĂ« betejĂ«n me koronavirusin, nĂ« njĂ«rĂ«n nga klinikat e QKUK-sĂ« ku po trajtohej pĂ«r tri ditĂ« me radhĂ«, shkruan Indeksonline.

Lajmi u bë i ditur nga një familjare e mjekut të njderë.

“TĂ« nderuar familjarĂ«, shokĂ« dhe miq, me pikĂ«llim tĂ« thellĂ« ju njoftojmĂ« se sot nĂ« orĂ«t e para tĂ« mĂ«ngjesit ka ndĂ«rruar jetĂ« mĂ« i dashuri i ynĂ« Dr.Feti Hetemi.Doki, edhe pse u sfidua nĂ« jetĂ« nga shumĂ« stuhi tĂ« natyrave tĂ« ndryshme dhe i pĂ«rballoi ato kryelartĂ«, sot ka humbur betejĂ«n me sĂ«mundjen Covid-19.Ndjehemi tĂ« trishtuar nga kjo humbje, por mĂ« shumĂ« se krenar qĂ« e patĂ«m.LamtumirĂ« Dok, burrĂ« fisnik qĂ« me shumĂ« mund dhe sakrificĂ« arrite nĂ« piedestalet e humanitetit dhe çështjes kombĂ«tare, duke mos pushuar pĂ«r asnjĂ« moment me shpirtin tĂ«nd luftarak pĂ«r tĂ« mposhtur padrejtĂ«sitĂ«.Varrimi do tĂ« bĂ«het sot nĂ« ora 16:00 nĂ« varrezat e qytetit tĂ« VitisĂ«, duke i respektuar masat e IKSHPK-sĂ«â€, thuhet nĂ« njoftimin e familjes.

Related Posts