Vdes 24-vjeçarja nga Ferizaj e cila ishte diagnostifikuar me leukemi akute

24-vjeçarja nga Ferizaj, Valentina Ibrahimi para disa ditësh ishte diagnostifikuar me leukemi akute.

Ajo nuk mundi t’i pĂ«rballojĂ« sĂ«mundjes dhe ndĂ«rroi jetĂ« sot, nĂ« njĂ«rin nga spitalet e TurqisĂ« ku ishte duke marrĂ« trajtimin mjekĂ«sor.

Për shërimin e saj u deshën reth 300 mijë euro, ku Ministria e Shëndetësisë ka ndarë 30 mijë euro, kurse për mbledhjen e mjeteve tjera financiare u angazhuan shumë qytetarë, ndër ta edhe këngëtari Labinot Tahiri.

Related Posts