Vazhdon konferenca përgatitore për gjykimin e Thaçit dhe të tjerëve

Konferenca përgatitore për gjykimin e ish-presidentit Hashim Thaçi,Kadri Veselit, Jakur Krasniqit dhe Rexhep Selimit, do të mbahet sot.

Kjo konferencë është lajmëruar të nisë në ora 09:30, në Dhomat e Specializuara në Hagë.

Ndërkohë, mbrojtja e Salih Mustafës ka paraqitur dje kërkesën për lirimin e tij, ose rigjykimin dhe uljen e dënimeve.

Kujtojmë që ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës janë duke u intervistuar nga Gjykata Speciale në Hagë.