Thyhet rezistenca moldave, Kololli barazon rezultatin (video)

Vjen goli i barazimit në duelin e Nations League mes Moldavisë dhe Kosovës. Dardanët e Challandes ia dalin të thyejnë më në fund ekipin kundërshtar, që kryesonte prej minutës së 19-të.

Aksion i bukur i Kosovës në minutën e 71-të dhe Benjamin Kololli, sonte në rolin e qendërsulmuesit në vend të Vedat Muriqit, shënoi falë një diagonaleje të saktë.

28-vjeçari mori njĂ« asist nga Berisha dhe tregoi aftĂ«sitĂ« e njĂ« bomberi, duke rikthyer entuziazmin nĂ« stadiumin “Ennio Tardini” tĂ« ParmĂ«s.

Related Posts