Tenisti Melos Nallbani përfaqëson Kosovën në Baku 2019

Tenisti nga Peja, Melos Nallbani do të përfaqësojë Kosovën në Festivalin Olimpik Evropian për të rinjë që do të mbahet në Baku të Azerbejxhanit mes datës 21-27 Korrik.

Lajmin e ka bërë të ditur trajneri i Melosit, gazetari i sportit Kreshnik Arifi përmes faqës personale në FB.

Postimi plotë:

Melosi karrierën e filloi në moshën 6-vjeçare në KT Peja ku e zhvilloi karrierën deri në moshën 13-vjeçare , gjatë këtyre viteve është shpallur Kampion i Kosovësnë U-8, U-10,U-12 dhe U-14. I pakonkurencë në turnetë vendore e pjesëmarrës në shumë turne të njohura në Evropë. Disa here i shpallur tenist i vitit nga FTK e 3 herë fitues i çmimit “Shpresa e vitit” në qytetin me kampion olimpik-Pejë.Anëtar standard i Përfaqësuesës së Kosovës e momentalisht pjesë e Akademisë së njohur evropiane Good to Great Academy në Stockholm ! Të prift e mbara djali ma i mirë i Pejës !!!Familja, Klubi i Tenisit Peja dhe qyteti i Pejës është krenar me ty Meloooo !

Related Posts