Tahiri: Kurti synon ta hap urën e Ibrit për ta kaluar Asociacionin

Ish-kryenegociatorja e Kosovës, Edita Tahiri, ka vlerësuar se kryeministri Albin Kurti synon ta hap urën për të kalua Asociacionin e Komunave me Shumicën Serbe.

Ai ka kë bërë me dije se kjo është një përpjekje tjetër populiste e Kurtit.

Në profilin e saj në “Facebook”, ajo ka shkruar se populizmi i Kurtit ka humbur rrugën në oborr.

“Kurti synon ta hap uren e Ibrit per ta kaluar asociacionin, perndryshe ne kete bojkot total te pakices serbe dhe mungeses se institucioneve shteterore te Kosoves ne veri kush do te kaloj neper ure? populizmi i Kurtit ka humbur rrugen ne oborrin e vet…”, ka shkruar Tahiri.

Related Posts