,

Sot starton Premierliga, Liverpool hap sezonin

Një nga kampionatet më të forta të futbollit evropian, Premierliga, starton sot edicionin e ri 2019/20.

Manchester City janë kampionët në fuqi, të cilët do të synojnë të ruajnë këtë epitet edhe për një edicion, duke qenë favoritët për të bërë kështu.

Liverpool nĂ« anĂ«n tjetĂ«r, pas njĂ« suksesi tĂ« jashtĂ«zakonshĂ«m, por qĂ« mbeti i mangĂ«t si pasojĂ« e superioritetit tĂ« “Citizens”, do tĂ« synojnĂ« qĂ« kĂ«tĂ« edicion tĂ« konkretizojnĂ« gjithçka rreth titullit.

Do të jetë pikërisht skuadra e Liverpool ajo që do të startojë këtë edicion, me përballjen kundër Norwich City.

‘The Reds’ shihen si favoritĂ«t e kĂ«tij takimi, dhe pritet qĂ« ata ta nisin edicionin me tri pikĂ«.

Ky takim do tĂ« luhet me fillim nga ora 21:00, nĂ« stadiumin ‘Anfield Road’, me Michael Oliver si njeriu qĂ« do tĂ« ndajĂ« drejtĂ«sinĂ«.

Related Posts