Skrapar, zjarr i madh në fabrikën e këpucëve

Një fabrikë këpucësh në Skrapar është përfshirë nga një zjarr i madh pasditen e sotme.

Shtëllunga tumi të zeza u panë mbi fabrikë.

Në momentin e ngjarjes mësohet se brenda fasonerisë kishte edhe punëtorë por fatmirësisht ata kanë dalë në kohë dhe nuk ka raportime për të lënduar.

Shkaqet e zjarrit nuk dihen ende, ndërsa shërbimi zjarrfikës po punon për shuarjen e tij.

Related Posts