,

Sami Lushtaku fton Limajn te PDK

Sami Lushtaku ka thënë se është një nga ithtarët e vetëm që PDK të shkoj me Nismën në koalicion. Për Indeksonline, ish-kryetari i Skënderajit ka thënë se do të donte që të Nisma e Limajt të shkrihet në PDK.

“UnĂ« jam njĂ« tĂ« vetmit nĂ« parti qĂ« e kam dĂ«shirĂ«n qĂ« Limaj tĂ« jetĂ« pjesĂ« e PDK-sĂ«. Jam deri nĂ« skejt nĂ« idenĂ« qĂ« PDK tĂ« shkoj me NismĂ«n nĂ« koalicion. Fatmirin e kam shok dhe e respektoj shumĂ«. KĂ«rkesa ime ishte qĂ« mos tĂ« ketĂ« NismĂ« fare, qĂ« Limaj tĂ« vije nĂ« PDK, por nuk e di nĂ«se do tĂ« realizohet. Kam patur kontakte dhe do kem pĂ«rsĂ«ri me Limajn pĂ«r kĂ«tĂ« temĂ«â€ ka thĂ«nĂ« Lushtaku pĂ«r Indeksonline.

Lushtaku ka konfirmuar për Indeksonline se në këto zgjedhje nuk do të jetë kandidat për deputet nga PDK.

“S’e kam mendjen me kandidu pĂ«r deputet, djali im MĂ«rgimi po” ka thĂ«nĂ« ai.

I fuqishmi i PDK-së ka thënë se ka një dëshirë të zjarrt që pjesë e listës për deputet të jetë edhe Albin Kurti nga Vetëvendosje.

“Kisha pas qef Albini me kandidu. MĂ« vjen keq nĂ«se ndodhĂ« moskandidimi i tij. Kam qef me pa Albinin” ka thĂ«nĂ« Lushtaku pĂ«r Indeksonline.

Related Posts