Ronaldo mungon kundër Milanit

—

by

in

Kanë dalë rezultatet e testeve mjëkësore të Cristiano Ronaldos i cili pësoi një dëmtim në ndeshjen mes Portugalisë dhe Serbisë për kualifikueset e Euro 2020.

Ylli i Juventusit vuan nga njĂ« tĂ«rheqje e lehtĂ« muskulorĂ« nĂ« kofshĂ«n e djathtĂ« dhe pĂ«r pasojĂ« do tĂ« humbĂ« pĂ«rballjen e madhe kundĂ«r Milanit nĂ« Serie A, shkruan “Sky Sport”.

Dëmtimi i portugezi pritet të zgjatë rreth 15 ditë dhe si shkak do të humbë 3 përballjet në Serie A: atë kundër Empolit, Cagliarit dhe Milanit.

Të gjithë shpresojnë rikthimin e Ronaldos në duelin e parë kundër Ajaxit në çerekfinale të Champions Leagues.