,

Real Madridi nis kontaktet me Mourinhon

Real Madridi po mendon ta kthejë në klub trajnerin Jose Mourinho, pas rezultateve të dobëta të trajnerit aktual, Zinedine Zidane, deri tani këtë fillim sezon.

Sipas programit televiziv spanjoll “El Chiringuito”, Madridi i ka nisur kontaktet me Jose Mourinho, i cili Ă«shtĂ« i papunĂ« momentalisht, transmeton Gazeta Express.

Skuadra e Zinedine Zidane humbi 1:0 kundër Real Mallorca të dielën, një rezultat ky që veçse e rriti presionin edhe më shumë ndaj trajnerit francez.

Si pasojë e humbjes së Realit, rivali i përbetuar Barcelona e mori kreun e La Ligës të dielën.

Reali s’i ka punĂ«t aspak mirĂ« as nĂ« LigĂ«n e KampionĂ«ve, pasi Ă«shtĂ« i fundit nĂ« Grupin A, me vetĂ«m njĂ« pikĂ«, pesĂ« mĂ« pak se lideri PSG-ja dhe njĂ« mĂ« pak se Club Brugge nĂ« vendin e dytĂ«.

Presidenti i klubit Florentino Perez e ka kontaktuar Mourinhon, me shpresë që ta kthejë në stolin e Madridit.

Trajneri portugez i udhëhoqi Los Blancos për tri vjet, nga 2010 deri më 2013.

Related Posts