Real Madrid vs Barcelona – DrejtpĂ«rdrejt (LIVE)

Real Madridi do të jetë nikqori i Barcelonës përballjen në kuadër të javës së 26-të në La Liga.

Los Blancos dhe Blaugranasit kanĂ« publikuar formacionet zyrtare pĂ«r El Clasicon e 180-tĂ« qĂ« fillon nĂ« ora 21:00 nĂ« stadiumin “Santiago Bernabeu”.

Fansat e futbollit nga mbarĂ« bota do t’i kenĂ« sytĂ« nĂ« “Santiago Bernabeu” mbrĂ«mjen e sotme, pasi aty do tĂ« luhet El Classico e radhĂ«s mes Real Madridit dhe BarcelonĂ«s, dy skuadrat mĂ« tĂ« mĂ«dha spanjolle, qĂ« pĂ«r mĂ« tepĂ«r kĂ«tĂ« sezon po rivalizojnĂ« ashpĂ«r pĂ«r titullin kampion.

Gareth Bale dhe Luka Modric janë lënë në stol për këtë takim, derisa për Barcelonën startojnë Lionel Messi, që gjatë ditës u publikua një video kinse ka disa probleme dhe nga minuta e parë është edhe Jordi Alba.

Të dy rivalët e përjetshëm vijnë në këtë takim me karikimin maksimal për të marrë 3 pikët, duke qenë se gara për titullin kampion ka mbetur tashmë vetëm mes tyre dhe diferenca është vetëm dy pikë në favor të katalanëve.

Këta të fundit numërojnë 4 fitore radhazi, që i kanë ndihmuar të marrin kreun e renditjes me 55 ikë, duke përfituar edhe nga fakti që Reali ka regjistruar një barazim dhe një humbje në dy javët e fundit, duke lënë plot 5 pikë.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 5 – Shiko ketu ndeshjen

 

Related Posts