Raportohet se Rama e ka shkarkuar një ministre nga detyra

“Euronews Albania” duke cituar burime raporton se kryeministri i ShqipĂ«risĂ«, Edi Rama ka shkarkuar ministren e Financave, Delina Ibrahimaj.

Sipas këtij mediumi, ajo kishte marrë këtë pozitë në shtator të vitit 2021.

Vlen të theksohet, se brenda pak ditësh ky është ndryshimi i dytë i Ramës në kabinetin e tij.

Para disa ditĂ«sh, ai shkarkoi nga detyra MinistrinĂ« e PunĂ«ve tĂ« Brendshme, Bledi Çuçi dhe nĂ« vend tĂ« tij, emĂ«roi Taulant BallĂ«n.

Related Posts