,

Parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot me vranësira te cilat vonë gjatë natës parashihen të sjellin reshje bore.

Në njoftimin e tyre bëhet e ditur se temperaturat do të shënojne ulje.

“Temperaturat do tĂ« shĂ«nojne ulje nĂ« tĂ« dy vlerat extreme. Do tĂ« fryej erĂ« kryesisht nga jugperendimi dhe verilindja me shpejtĂ«si 1 – 6m/s”, thuhet nĂ« njoftimin e IHMK-sĂ«.

Related Posts