Parashikimi i motit për sot

Sot mbi vendin tonë pritet të mbajë mot kryesisht me diell njofton Prishtina Weather.

Në mëngjes do të jetë më ftohtë.

Njoftimi i plotĂ«: 27.04 – PjesĂ«risht me diell. NĂ« mĂ«ngjes mĂ« ftohtĂ«. 28.04 Kryesisht me diell. MĂ« ftohtĂ« pĂ«rgjatĂ« mĂ«ngjesit. 29.04 Kryesisht me vransira e riga lokale shiu nĂ« mĂ«ngjes. Pasdite priten zhvillime tĂ« rrebesheve tĂ« shiut.

30.04 – Vransira e intervale me diell. Pasdite mĂ« pas priten edhe rrebeshe shiu.

1.05 – Intervale me diell e vransira. MĂ« vonĂ« pasdite mundĂ«si pĂ«r riga lokale shiu.

Temperaturat do të shënojnë rritje në të dy vlerat ekstremet. Minimalet pas një rënie edhe deri në 1C, në fundjavë rriten në 7C e 7C, ndërsa ato maksimale në fundjavë arrinë vlera edhe prej 17C e 18C.

Do të dominojnë më shumë erëra veriore të lehta dhe mesatare 3-11m/s.