,

Parashikimi i motit

Të hënën do të mbajë mot me diell por me vranësira të shpërndara.

“Mot me diell dhe me vranĂ«sira tĂ« shpĂ«rndara.Temperaturat minimale do tĂ« lĂ«vizin ndĂ«rmjet 11-14 gradĂ« Celsius, ndĂ«rsa maksimalet e ditĂ«s parashihen tĂ« lĂ«vizin ndĂ«rmjet 27-30 gradĂ« Celsius”, thuhet nĂ« njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik tĂ« KosovĂ«s.

“Do tĂ« fryjĂ« erĂ« kryesisht nga jugperĂ«ndimi me shpejtĂ«si 1-3m/s”.

Related Posts