,

Parashikimi i motit

Sot në Kosovë parashihet të mbajë mot me diell, por edhe me vranësira të shpërndara.

“Mot me diell dhe me vranĂ«sira tĂ« shpĂ«rndara. VranĂ«sirat gjatĂ« ditĂ«s nĂ« disa zona parashihen tĂ« dendĂ«sohen dhe tĂ« sjellin riga shiu me shkarkime rrufesh”, njofton Instituti Hidrometeorologjik i KosovĂ«s.

“Temperaturat minimale do tĂ« lĂ«vizin ndĂ«rmjet 11-15 gradĂ« Celsius, ndĂ«rsa maksimalet e ditĂ«s parashihen tĂ« lĂ«vizin ndĂ«rmjet 25-28 gradĂ« Celsius”.

“Do tĂ« fryjĂ« erĂ« kryesisht nga jugperĂ«ndimi me shpejtĂ«si 1-6m/s”.

Related Posts