Parashikimi i motit

Sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Sipas njoftimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vranësirat gjatë ditës vende-vende parashihen të sjellin riga shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës do lëvizin mes 23-26 gradë Celsius, thuhet në njoftim.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *