,

Parashikimi i motit

Sot parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell gjatë ditës, ndërsa në orët e mëngjesit pritet të ketë reshje lokale shiu, bore, shqotë apo edhe shi që ngrihet.

Era do të fryjë kryesisht nga veriperëndimi, e cila kohë pas kohe pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 15-60 km/h.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -3 deri në 1°C, ndërsa ato maksimale prej 6 deri në 10°C, njofton Meteo Kosova.

Related Posts