Parashikimi i motit

Sot në Kosovë do të mbajë mot i vranët por me intervale të shkurta me diell.

“Mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë Celsius”, thotë Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

4 Gradë Celsius është më e ulëta që pritet të shkojë në Dragash, teksa më e larta, 18 gradë Celsius, pritet të arrijë në Prizren dhe Gjakovë.