Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu.

Sipas njoftimit të këtij instituti, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet ndërmjet 13-16 gradë Celsius.

“TĂ« shtunen do tĂ« mbajĂ« mot kryesisht i vranĂ«t dhe me reshje shiu tĂ« intensitetit mesatar deri tĂ« lartĂ«. Reshjet mĂ« tĂ« theksuara priten tĂ« regjistrohen nĂ« juglindje ndhe veriperendim tĂ« vendit, derisa pjesĂ«t tjera tĂ« terrtorit parashihen tĂ« kenĂ« reshje tĂ« intensitetit mesatar”.

“Temperaturat minimale do tĂ« lĂ«vizin ndĂ«rmjet 6-9 gradĂ« Celsius, ndĂ«rsa maksimalet e ditĂ«s do tĂ« lĂ«vizin ndĂ«rmjet 13-16 gradĂ« Celsius. Do tĂ« fryjĂ« erĂ« kryesisht nga jugperendimi me shpejtĂ«si 1-6m/s”, thuhet tutje nĂ« njoftimin e IHMK-sĂ«.