,

Parashikimi i motit

Në Kosovoë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Instituti Hidrometeorlogjik i Kosovës ka bërë të ditur se vranësirat gjatë ditës parashihen që vende-vende të shoqerohen me reshje shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-22 gradë Celsius.

Related Posts