,

Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot parashihet të mbajë mot kryesisht me diell.

Sipas njoftimit të këtij instituti, temperaturat maksimale të ditës do të ndërmjet 19-23 gradë Celsius.

“TĂ« dielĂ«n parashihet tĂ« mbajĂ« mot kryesisht me diell. NĂ« orĂ«t e para tĂ« ditĂ«s parashihet tĂ« ketĂ« mjegull nĂ« ultĂ«sira dhe nĂ« vende rrĂ«zĂ« maleve.VranĂ«sira tĂ« pakta mund tĂ« ketĂ« pĂ«r rreth relievit malor”, transmeton Fokusi.info.

“Temperaturat minimale do tĂ« lĂ«vizin ndĂ«rmjet 5-7 gradĂ« Celsius, ndĂ«rsa maksimalet e ditĂ«s parashihen tĂ« lĂ«vizin ndĂ«rmjet 19-23 gradĂ« Celsius. Do tĂ« fryjĂ« erĂ« nga drejtimi i juglindjes me shpejtĂ«si 1-5m/s”, thuhet tutje nĂ« njoftimin e IHMK-sĂ«.

Related Posts