,

Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka paraparë që gjatë vikendit të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme.

Vranësirat ditën e diele parashihen që vende-vende të sjellin riga shiu dhe fjolla bore.

“Temperaturat minimale do tĂ« lĂ«vizin ndĂ«rmjet -10 deri -3 gradĂ« celsius, ndĂ«rsa maksimalet e ditĂ«s parashihen tĂ« lĂ«vizin ndĂ«rmjet 2-4 gradĂ« celsius”, thuhet nĂ« njoftimin e IHK-sĂ«.

Sipas njoftimit, në mëngjes për rreth relievit malor dhe në rrugët me lagështi do të ketë ngrica, kështu që apelohet te ngasësit e makinave që të kenë kujdes të shtuar në trafik.

Related Posts