,

Moti sot në Shqipëri

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se sot moti parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura të cilat do të vijnë në shpërbërje deri në kthjellim prej mesditës.

Prej orëve të para të mëngjesit reshje shiu në formë shtrëngatash dhe stuhi në pjesën veriore deri në mesditë. Gjithashtu reshje shiu në formë pikash pothuajse në të gjithë territorin.

Mjegullinë lokale nga reshjet.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Veriperëndim deri në 12 m/sek, duke u shoqëruar me një valëzim 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 16/25 shi diell
Kukës 18/25 Shi diell
Lezhë 17/25 shi diell
Dibër 14/25 Shi diell
Durrës 15/25 Shi diell
Tiranë 17/28 Shi diell
Elbasan 17/27 Shi diell
Berat 14/28 Shi diell
Vlorë 18/28 Shi diell
Korçë 11/23 Shi diell
Gjirokastër 14/25 Re  diell
Sarandë 18/26 Re  diell
Related Posts