Moti sot në Kosovë

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, pasdite pritet të ketë edhe reshje shiu.

Temperaturat minimale pritet të sillen ndërmjet 3 dhe 5 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale ndërmjet 16 dhe 19 gradë Celsius.