,

Moti sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën Të ditur se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët por edhe intervalet e shkurta me diell do të jenë prezentë.

IHK njofton se parashihen reshje me shkarkime rrufesh.

Në fushat termike nuk do të ketë luhatje të mëdha.

Gjatë këtyre pesë ditëve të parashikimit do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-8m/s.

Related Posts