,

Moti sot

Në Kosovë sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik, vranësia më të theksuara parashihen përreth relievit malor.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë celsius, ndërkaq maksimalet e ditës do të arrijnë deri në 16 gradë.

Related Posts