“Mision shpëtimi niset sot nga Shqipëria në Turqi”/ Rama reagon pas tërmetit të rëndë apokaliptik

Një mision shpërtimi solidariteti do të niset sot nga Shqipëria për në Turqi, pas tërmetit të rëndë që u shënua në orët e para të mëngjesit të kësaj të hëne.

Këtë gjë e ka bërë të ditur kryeministri Edi Rama në një postim në rrjetin social Twitter, ku ka shprehu ngushëllimet dhe solidaritetin me qytetarët e Turqisë dhe Sirisë.

“I pikëlluar thellësisht për lajmin e mëngjesit të sotëm për tërmetin shkatërrues që goditi disa pjesë të Turqisë dhe Sirisë. Ngushëllimet tona më të thella për familjet e shumta që humbën jetën dhe u urojmë shërim të shpejtë të lënduarve. Një mision shpëtimi solidariteti do të niset sot për në Turqi”, shkruan Rama.