Mediat serbe: Arrestohet Çedomir Jovanoviq

Liderit tĂ« PartisĂ« Liberale Demokratike serbe i Ă«shtĂ« caktuar paraburgimi pĂ«r 48 orĂ«, raporton gazeta serbe “Novosti”.

Gazeta pretendon se Jovanoviq është ndaluar për shkak të sulmit ndaj avokatit Nemanja Aleksiq nga Novi Sadi.

Pretendohet se ai e ka sulmuar avokatin në qendër të Beogradit, dhe pas kësaj është arrestuar.

Në konsultim me Prokurorinë, pas arrestimit i është caktuar paraburgimi për 48 orë./Paparaci

Related Posts