Maqedoni/ 15 viktima dhe 493 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2.366 teste, ndërsa janë regjistruar 493 raste të reja me COVID-19.

Në Shkup-210, Kumanovë-28, Shtip-14, Prilep-14, Tetovë-7, Strugë-6, Veles-34, Manastir-15, Ohër-24, Kavadar-32, Gostivar-10, Gjevgjeli-17, Strumicë-17, Kriva Pallankë-6, Radovish-7, Krushev-1, Koçan-5, Probishtip-3, Makedonski Brod-1, Demir Hisar-1, Pehçev-5, Berov-6, Vallandov-5, Vinicë-1, Sveti Nikollë-2, Kërçovë-9, Resnjë-5, Negotinë-8.

Kanë ndërruar jetën 15 persona, katër pacientë nga Shkupi (47, 58, 81 dhe 56), një nga Kumanova (35), dy nga Struga (75 dhe 64), një nga Velesi (70), dy pacientë nga Manastiri (70 dhe 56) ), një nga Ohri (80), një nga Kavadari (73), një nga Gjevgjelia/Bogdanci (63), një pacient nga Kriva Pallanka (65) dhe një pacient nga Negotina (67).

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me coronavirus në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 82.794.

Related Posts