,

Lenjani dhe Kasami në formacionin e javës në Zvicër

Ka përfunduar java e 26-të në elitën e futbollit zviceran me Yung Boysin që po marshon drejt titullit.

Kampioni në fuqi ka marrë një tjetër fitore dhe ka ruajtur diferencën prej 21 pikësh me Baselin.

Këtë javë paraqitjet ë mirë në Superligën e Zvicrës patën edhe futbollistët shqiptarë.

Sioni e ka mposhtur Zurichun me rezultat minimal 1-0, në një ndeshje ku shkëlqyen dyshja e shqiptarëve Ermir Lenjani dhe Pajtim Kasami.

Dy futbollistët shqiptarë kanë zënë vend në formacionin më të mirë të javës nga ‘sportalhd.com’.

Related Posts