,

LDK-ja mblidhet sot, vendos për mandatarin

Lidhja Demokratike e Kosovës do të mbledhë sot Këshillin Drejtues për të biseduar rreth emrit për mandatarin për kryeministër.

Këtë lajm e bëri të ditur kreu i LDK-së, Isa Mustafa, të mërkurën pas takimit konsultativ me presidentin Hashim Thaçi, ku tha se qeveria e udhëhequr nga LDK-ja do të jetë qeveri e përbërë nga figura të pastra.

“Ne nesĂ«r do tĂ« kemi kryesinĂ« e LDK-sĂ« qĂ« do tĂ« bisedojmĂ« pĂ«r mandatarin do tĂ« konsultojmĂ« kĂ«shillit tĂ« pĂ«rgjithshĂ«m. Do tĂ« marrim miratimin e tyre, meqenĂ«se se tani nuk kemi mundĂ«si tĂ« thĂ«rrasim do tĂ« flasim nĂ« mĂ«nyrĂ« elektronike. NĂ« momentin qĂ« e pĂ«rfundojmĂ« kĂ«tĂ«, pastaj edhe njĂ« cikĂ«l do tĂ« vazhdojmĂ« me partneret dhe do shohim pĂ«r tĂ« argumentuar te presidenti se e kemi kĂ«tĂ« shumicĂ«â€, tha ai.

Krahas kësaj Mustafa para gazetarëve tha se qeveria e ardhshme do të merr obligimet që i takojnë në dialogun me Serbinë.

Related Posts