Kurti mbështet sërish Rozeta Hajdarin – merret me mediet, kritikon prokurorinë e rikthehet para 14 shkurtit

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti është deklaruar më në fund rreth arrestimit të sotëm të zyrtarëve të MINT-it.

Përmes një video-adresimi, ai konfirmoi mbështetjen e fuqishme për Rozeta Hajdarin, përcjell Fokusi.info.

Jo vetëm kaq. Ai gjithashtu kritikoi një pjesë të medieve, duke quajtur mbështetës të krimit, ndërsa hodhi kritika edhe ndaj prokurorisë, duke thënë se janë një numër i madh i kallëzimeve penale që kanë mbetur në sirtar, pasi asnjë prokuror nuk po merret me to.

Më poshtëe dhe reagimi i plotë: