,

Kurti e pret me ceremoni shtetërore kryeministrin irlandez, pas takimit mbajnë konferencë për media

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka pritur me ceremoni shtetërore kryeministrin e Irlandës, Leo Varadkar.

Ceremonia u mbajt në sheshin Skenderbeu në Prishtinë.

Kurti dhe Varadkar u futën në objektin e Qeverisë për të nisur takimin.

Pas takimit, të dy do të mbajnë një konferencë të përbashkët për media.

Related Posts