,

Krasniqi reagon pas sulmit ndaj Valon Sylës: Askush s’ka të drejtë të cenojë demokracinë dhe pluralizmin e mendimeve

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi ka reaguar për sulmin ndaj gazetarit, Valon Syla

Krasniqi e ka dënuar fuqishëm këtë sulm duke e quajtur sulm ndaj fjalës dhe medias së lirë madje ai ka shkuar edhe më larg duke thënë se ky “është sulm ndaj vet shtetit të Kosovës.

“Dënoj fuqishëm sulmin ndaj gazetarit Valon Syla dhe bëj thirrje që sulmuesit të arrestohen dhe të dalin sa më parë para drejtësisë. Çdo sulm ndaj gazetarëve, fjalës dhe medias së lirë – është sulm ndaj vet shtetit të Kosovës”, ka shkruar Krasniqi.

“Demokracia dhe pluralizmi i mendimeve, tolerimi i tjetrit edhe kur nuk pajtohemi, janë vlerat më të mëdha të shoqërisë dhe vendit tonë, prandaj, askush dhe asgjë nuk ka të drejtë t’i cenojë ato”.

Related Posts