Kapen rreth 600 litra pije alkoolike të kontrabanduara nga Serbia

Dogana e Kosovës ka njoftuar se sot në fshatin Uglare të Komunës së Fushë Kosovës, janë kapur rreth 600 litra pije alkoolike të cilat dyshohet se janë kontrabanduar nga Serbia, raporton Express.

Përmes një komunikate drejtuar mediave, Dogana ka njoftuar se malli në fjalë është ndaluar përkohësisht dhe rasti ka vazhduar në procedurë të rregullt.

“GjatĂ« patrullimeve rutinore njĂ«sit e DoganĂ«s kanĂ« hasur nĂ« produkte qĂ« kishin origjinĂ« nga Serbia, njĂ«sit kanĂ« kĂ«rkuar dokumentacionin e importi gjĂ« qĂ« personi kompetent nuk ka arritur tĂ« prezantoj. OficerĂ«t doganor kanĂ« ushtruar kontroll nĂ« shitore dhe depon e tij ngjitur me shitoren. GjatĂ« kontrollit tĂ« hapĂ«sirave te ndryshme te lokalit janĂ« gjetur sasi tĂ« konsiderueshme te pijeve alkoolike”, thuhet nĂ« komunikatĂ«.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3221033237928745&id=307980995900665

Related Posts