,

Ka përfunduar pjesa e parë e derbit anglez, Liverpool-Tottenham 1-0 (video)

Në kuadër të xhiros së 32-të të Premierligës është duke u zhvilluar takimi në mes të Liverpoolit vendas dhe Tottenhamit.

Pjesën e parë e ka fituar Liverpooli me golin e Firminos në minutën e 16-të.

Kjo ndeshje është shumë e rëndësishme për të dyja palët e veçanërisht për Liverpoolin, i cili është në një garë të ashpër më Manchester City-n për titullin e kampionit në Premierligë.

Shikojeni golin e Firminos:

https://streamable.com/bbyq3

 

Related Posts