Italia triumfoi ndaj Finlandës (Video)

Italia ka fituar sonte kundĂ«r FinlandĂ«s me rezultatin 2-0 nĂ« stadiumin “Dacia Arena” tĂ« Udines.

Ndeshja zhbllokohet nĂ« minutĂ«n e 7â€Č me anĂ« tĂ« talentit Nicolo Barella.

Golin e dytĂ« dhe tĂ« fitores e shĂ«noi sulmuesi i Juventusit, Moise Kean nĂ« minutĂ«n e 74â€Č.

Miqtë nuk arritën të shënonin të paktën një gol.

Me këtë fitore skuadra e Italisë renditet në vendin e parë me 3 pikë.

https://streamable.com/kvv14

Related Posts