Imami i fshatit Karaçevë Bujar Fera, i reagon ashpër Mustaf Bajramit

Imami i fshatit Karaçevë Bujar Fera, i reagon ashpër Mustaf Bajramit.

Fera thotë se si banorë i këtij fshati, dhe si imam nuk po mundem pa te reagu Mustaf për këtë postim tuajin që për mua personalisht paraqet vetëm një opinion të varfër tuajin.

Postimi i plotë i Bujar Ferës:

Si banore i ketij fshati, dhe si imam nuk po mundem pa te reagu Mustaf per kete postim tuajin qe per mua personalisht paraqet vetem nje opinon te varfer tuajin.

Mustaf e ke bere me turp veten tende, jo burrat e fshatit Karaçeve, te cilet po per kete toke kane dhene jete, ne mbrotje te kufijve te kosoves ne luften e pare botrore te vitit 1912, pastaj ne fund te luftes se dyte te vitit 1944 ne mbrojtje te kufirit ne Kike dhe Ush, dhe se fundmi ne luften e 1999, burrat e karaçeves kane luftuar ne Pashtrik, Koshare, Dukagjin, ne Drenice e Llap dhe ne Karadak neper zona te ndryshme te po kesaj Kosove qe e gezojme sot, po keta burra Mustaf luftuan edhe ne 2001.

Mustaf ka burra po ti nuk po i sheh fatkeqesisht, ne nuk e kemi leshur kete vendbanim, lexo me shume histori do te mesosh per ngjarje shume te rendesishme po te ketyre burrave te fshatit Karaçevë, edhe pergjate ketyre dy dekadave pas luftes, prandaj eshte mire me i kerku falje publike burrave te Karaçeves, nese ke pak burrni ne veten tende!
Ne emer te Bujar Fera.

Reagimi i Mustaf Bajramit:

 

Related Posts