I shpërthen granata teksa po luanin, humb jetën një fëmijë, plagoset tjetri, drejt Tiranës me helikopter

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Bulqizë ku një fëmijë ka humbur jetën dhe një tjetër është plagosur, si pasojë e shpërthimit të një granate.

Ngjarja ka nodhur në fshatin Kokërdhat të Fushë-Bulqizës, ku sipas News24 dy fëmijët kanë qenë duke luajtur, kur kanë hasur një granatë.

I mituri ka ndërruar jetë në spitalin e Bulqizës, si pasojë e plagëve të marra nga shpërthimi i granatës, ndërsa bashkëmoshtari i tij është nisur me helikopter drejt Tiranës.

Related Posts